Warning: Private methods cannot be final as they are never overridden by other classes in /home/medipartner/public_html/wp-content/plugins/woofunnels-order-bump/admin/class-wfob-admin.php on line 397
Maseczki ochronne • Medi Partner

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Certyfikowane maseczki ochronne od Polskiej firmy medycznej zaopatrującej szpitale i nasze domy – chroń siebie i bliskich, ponieważ zdrowie mamy tylko jedno!

1.99 479.00 
HIT

Maseczki FFP2

Maseczki Ffp2 Kn95 N95

3.98 1,150.00 
1.99 479.00 
-12%
HIT
3.98 1,200.00 
1.99 479.00 
HIT

Maseczki FFP3

Maseczki BISAF BS3

15.99 2,350.00 
49.00 1,899.00 
HIT
15.99 2,350.00 
HIT

Maseczki FFP2

Maseczki BISAF BS2

11.99 1,200.00 
HIT
11.99 1,200.00 

Maseczki ochronne – opis i działanie

Maseczki ochronne stanowią pierwszą barierę dla ochrony przed zakażeniem wirusami i bakteriami. Zalecane są przede wszystkim w celu ochrony innych przed zakażeniem w wyniku mniejszego wydzielania aerozolu. Czym są maseczki ochronne? Jak działają? Jakie typy maseczek ochronnych są najlepsze?

Czym są maseczki ochronne?

Od wybuchu pandemii COVID-19 jesteśmy stałymi nabywcami maseczek ochronnych. Traktowane są one, zaraz obok dezynfekcji i zachowania dystansu społecznego, jako jedno z zalecanych działań przeciwdziałającym rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Przydają się również jako ochrona przed smogiem i w miejscach o wysokim stopniu zanieczyszczenia powietrza. Maseczki ochronne to złożone z kilku warstw (maseczki ochronne jednorazowe) lub z materiału nieprzepuszczalnego aerozole, pyły i wydzieliny środki prewencyjne przy zagrożeniu zakażeniem infekcjami (półmaski filtrujące). Stosowane szeroko w medycynie, stanowią barierę dla wirusów i bakterii. Ich zadanie to przede wszystkim ochrona osób z naszego otoczenia przed potencjalnym zakażeniem.

Rodzaje maseczek ochronnych i ich zastosowanie

Dostępne są maseczki ochronne jednorazowe, które składają się z trzech warstw jednorazowego materiału propylenowego – materiału szeroko stosowanego w medycynie. Ich zadaniem jest stworzenie fizycznej bariery między błonami śluzowymi a potencjalnym zanieczyszczeniem. Stanowią skuteczną barierę dla aerozoli, w których mogą być obecne wirusy, chociaż z racji przepuszczalności, nie chronią przed samym wirusem. Sugerowany stopień filtracji maseczki ochronnej jednorazowej to II i IIR. Półmaski filtrujące, znane także jako maski medyczne FFP3 i N95, mają za zadanie zatrzymywanie pyłów zawieszonych w powietrzu i aerozoli. Poza materiałem wykonanym z gęstego splotu, posiadają także filtr oczyszczający. Wśród półmasek filtrujących znajdują się zarówno jednorazowe jak i wielokrotnego użytku. Te ostatnie można wymieniać nawet co 28 dni. Norma PN-EN 149 wyodrębnia półmaski w trzech klasach – FFP1, FFP2 i FFP3. Warto wspomnieć, że maseczki ochronne FFP2, zapewniają nawet 98% skutecznej filtracji.

Jak używać maseczki ochronne?

Należy podkreślić, że żadna maseczka nie ma stuprocentowej skuteczności. Wszystkie gwarancje producenta mają zastosowanie tylko i wyłącznie wtedy, gdy maseczka ochronna jest stosowana prawidłowo. Aby mieć pewność, że zapewniamy sobie i innym ochronę należy:  
  • sprawdzić przyleganie maseczki ochronnej do twarzy,
  • podczas zdejmowania nie dotykamy czaszy maseczki ochronnej,
  • sprawdzamy położenie metalowego paska (w niektórych dostępnych maseczkach ochronnych) i ustawiamy go na środku górnej części nosa,
  • po użyciu należy natychmiast poddać maseczkę ochronną utylizacji.
Warto pamiętać, że tylko prawidłowe noszenie maseczek ochronnych może skutecznie podnieść ochronę przed potencjalnym zagrożeniem. Sugerujemy również zapoznanie się z wytycznymi WHO i DCD odnośnie obowiązku i prawidłowego korzystania z maseczek ochronnych.