Warning: Private methods cannot be final as they are never overridden by other classes in /home/medipartner/public_html/wp-content/plugins/woofunnels-order-bump/admin/class-wfob-admin.php on line 397
Maseczki jednorazowe • Medi Partner

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Szeroki wybór maseczek jednorazowych Polskich producentów ze wszystkimi certyfikatami m.in. EN 14683:2019. Maseczki FFP2, FFP3 dla twojego bezpieczeństwa

1.99 479.00 
1.99 479.00 
1.99 479.00 

Maseczki jednorazowe - Co powinieneś o nich wiedzieć?

Maseczki jednorazowe stały się elementem garderoby, bez którego nie ruszamy się z domu, chroniąc innych i siebie samych przed wirusami, smogiem i zanieczyszczeniami powietrza. Czym się charakteryzują maseczki jednorazowe? Z jakich materiałów są wykonane? Jakie są zalecenia co do ich noszenia?

Czym jest maseczka jednorazowa?

Maseczka jednorazowa, lub chirurgiczna, to najczęściej stosowana forma ochronna. Jak sama nazwa wskazuje – przystosowana jest do jednorazowego użytku. Jej zadaniem jest stworzenie fizycznej bariery ochronnej między błonami śluzowymi a zanieczyszczeniem unoszącym się w powietrzu. Maseczka jednorazowa chroni przed większymi cząsteczkami, których średnica wynosi powyżej 1 mikrometra. W związku z tym nie chroni przed samymi wirusami, których średnicę mierzy się w nanometrach. Stosowanie maseczki jednorazowej stanowi za to skuteczną barierę dla aerozoli, dzięki czemu nie zarazisz innych osób.

Jak działają maseczki jednorazowe?

Maseczki jednorazowe posiadają odpowiedni stopień filtracji chroniący przed przenoszeniem wirusów w aerozolach. Standardy te określa norma europejska EN 14698. Według tej normy maseczki jednorazowe dzieli się na trzy rodzaje:
  • Typ I, którego skuteczność filtracji wynosi ≥ 95
  • Typ II, którego skuteczność filtracji wynosi ≥ 98
  • Typ IIR, którego skuteczność filtracji wynosi ≥ 98
Czy taki poziom zabezpieczenia jest skuteczny? Najlepiej widać to na przykładzie korzystania z maseczek jednorazowych przez medyków. Podczas operacji chirurgicznych, gdzie zachowanie odpowiedniej higieny i ochrony antyseptycznej jest niezbędne, zaleca się korzystanie z masek typu II i IIR.

Z czego składa się maseczka jednorazowa?

Maseczka jednorazowa składa się z trzech warstw włókniny polipropylenowej. Jest to tworzywo sztuczne produkowane z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Poza włókniną polipropylenową znane jest także pod nazwami: polipropylen, PP lub polimer termoplastyczny. Jest to materiał przyjazny środowisku, przystosowany do jednorazowego użytku. Mimo, że wyprodukowany jest z plastiku, podlega pełnemu recyklingowi. Poza przemysłem medycznym, często używany jest do produkcji reklamowych toreb na zakupy. Włóknina polipropylenowa jest praktycznym materiałem także ze względu na swoją niewielką wagę i wytrzymałość. Sprawia to, że maseczka 3-warstwowa jest wygodna do noszenia. Sympatycy komfortu na pewno szybko zauważą, że dana maseczka jest wygodna i miękka. Materiał, z którego wykonana jest maseczka jednorazowa, wykorzystywany jest także do produkcji fartuchów medycznych.

Maseczki ochronne jednorazowe – porady zakupowe

Wybierając maseczki jednorazowe warto zwrócić uwagę na kilka aspektów przed ich zakupem. Należy więc sprawdzić, czy posiadają:
  • certyfikat unijny i odpowiednie atesty,
  • dokładną informację o składzie,
  • informację o producencie,
  • dodatkowe informacje o wzbogacenie dodatkowymi składnikami jak jony srebra czy właściwościach bakteriobójczych.