Warning: Private methods cannot be final as they are never overridden by other classes in /home/medipartner/public_html/wp-content/plugins/woofunnels-order-bump/admin/class-wfob-admin.php on line 397
Maseczki FFP3 • Medi Partner

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Maseczki ze skutecznością ponad 99%. Certyfikowany produkt Polskie produkcji. Nasze maseczki posiadają zawleczkę dzięki, które zapobiegają parowaniu okularów!

HIT

Maseczki FFP3

Maseczki BISAF BS3

15.99 2,350.00 
HIT
15.99 2,350.00 

Maseczki FFP3 – bezpieczne maseczki ochronne

Maseczki ochronne typu FPP są rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia jako jedne z najbezpieczniejszych środków zapobiegania zakażenia wirusem COVID-19. Przydają się również jako ochrona przed pyłem w budownictwie i przed smogiem w miastach. Czym charakteryzują się maski FPP3? Jakie mają zastosowanie? Jak je bezpiecznie nosić? Podpowiadamy.

Jakie właściwości mają maseczki FPP3?

Maseczki FPP3 to artykuły ochronne wielokrotnego użytku. Ponieważ jest to produkt szeroko stosowany w medycynie, producenci maseczek FFP3 dbają o najwyższy poziom ochrony dróg oddechowych przed infekcjami wirusowymi oraz bakteriami chorobotwórczymi. Typowa maseczka FFP3 posiada szereg cech charakterystycznych:

Wygląd maseczki FFP3

Maseczka FFP3, podobnie jak typ FFP2, jest maseczką wielokrotnego użytku. Odpowiedni poziom filtracji dzięki wielowarstwowej budowie gwarantuje niemal całkowitą ochronę przed zanieczyszczeniami. Niektóre maseczki FFP3 posiadają również warstwę grafenową, która stanowi odpowiednią barierę bakteriobójczą. Przy wyborze maseczki należy zwrócić uwagę, czy posiada certyfikaty. W maseczkach FFP3 stosuje się odpowiedni wentyl ułatwiający oddychanie.

Wykonanie maseczki FFP3

Producenci maseczek FFP3 zapewniają, że zaproponowana klasa stanowi ponad 99% nieprzepuszczalności zanieczyszczeń. Z kolei zawór oddechowy w maseczce FFP3 umożliwia szybkie odprowadzenie wydychanego powietrza i pary wodnej. Maseczki FFP3 są uznawane za najbardziej trwałe dzięki zabezpieczeniu przed wilgocią, które zdecydowanie podwyższa komfort noszenia nawet przez wiele godzin. Wiele maseczek FFP3 posiada również metalowe usztywnienie na wysokości środkowej części nosa. Takie rozwiązanie powoduje jeszcze lepsze dopasowanie maseczki FFP3 do kształtu twarzy.

Jak skuteczne są maseczki FFP3?

Skuteczność maseczki FFP3 mierzy się w możliwościach filtrujących. Efektywność filtra, rozumiana przez zatrzymanie procentu wszystkich cząsteczek o średnicy 0,3 mikrometra lub większej, możemy przedstawić w następujący sposób: - FFP1 – co najmniej 80%, - FFP2 – co najmniej 94%, - N95 – co najmniej 95%, - FFP3 i N99 – co najmniej 99%. Mimo, że maseczki te można stosować wielorazowo, to wymaga się odpowiedniej, dostosowanej do nich dekontaminacji, aby nie obniżyć efektywności filtrowania.

Jak poprawnie nosić i użytkować maseczki FFP3?

Aby maseczki FPP3 spełniały swoje zadanie, należy postępować według określonych zasad i instrukcji użytkowania.
  1. Zanim nałożymy maseczkę, należy uprzednio dokładnie umyć lub zdezynfekować ręce.
  2. Maseczkę dokładnie dopasowujemy do twarzy. Ważne, aby maseczka FFP3 dokładnie osłaniała nos i usta.
  3. Nie dotykamy maseczki w trakcie noszenia. Po każdym kontakcie z noszoną maseczką należy dokładnie umyć ręce lub je zdezynfekować.
  4. Używaną maseczkę powinniśmy zdezynfekować lub ją odpowiedni zutylizować.
  5. Koszt maseczek FFP3 waha się od kilku do kilkunastu złotych w zależności od ceny proponowanej przez producenta. Pamiętajmy – kupujmy tylko certyfikowane maseczki FFP3.